Przedszkole Publiczne nr 59 w Opolu

Zajęcie otwarte – Zabawy z literkami i cyferkami

Edukacja przez zabawę to najlepszy sposób na przygotowanie dziecka do obowiązku szkolnego. Dnia 29 maja w grupie 5,6- latków odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców. Gościliśmy mamusię Oli, Sandry, Kasi, Szymonka oraz rodziców Mateuszka.

Zajęcie pt. „Wiosenne zgadywanki – zabawy z literkami i cyferkami” prowadziła nauczycielka Beata Zamelek. Wiek przedszkolny to okres, w którym dominuje zabawa- jeden z najważniejszych przejawów aktywności dziecka. Dostarcza ona radosnych przeżyć, uczy współdziałania z rówieśnikami, rozwija fantazję i wyobraźnię, wyzwala spontaniczność oraz kształci mowę i procesy myślowe. W trakcie jej trwania dziecko utrwala bądź zdobywa nową wiedzę o otaczającym świecie, poszerza wcześniej zdobyte doświadczenia, a także działa na miarę swoich potrzeb i możliwości.

Zaproponowane przeze mnie zagadki dotyczyły znajomości liter, cyfr, umiejętności czytania, układania zdań, liczenia, rozwiązywania działań matematycznych – pozwoliły one dzieciom czerpać radość i satysfakcję ze wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za udział w zajęciu i zapraszam do dalszej współpracy.

Beata Zamelek