Przedszkole Publiczne nr 59 w Opolu

Język angielski w przedszkolu

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest niezwykle istotna i niemal niezbędna w prawie każdej dziedzinie życia. Ważne jest, aby dzieci już w przedszkolu miały kontakt z językiem obcym. Wcześniejsze osłuchanie się z językiem wpływa na ogólny ich rozwój i zapewnia lepszy start w szkole. Przedszkolaki są pozytywnie nastawione do wypowiadania się w języku obcym, są gotowe do naśladowania i nie boją się popełniać błędów.
Innowacja ma za zadanie „uczyć bawiąc”. Dzieci uczą się przez to, co widzą, słyszą, smakują, czego dotykają, co wąchają i co robią. Wprowadziłam elementy języka angielskiego podczas śpiewania, oglądania, tworzenia, poruszania się, działania i wykonywania innych czynności przez dzieci.
Poznawały one słownictwo poprzez różne rodzaje zabaw: zabawy ruchowe, piosenki, rymowanki, zgadywanki, gry, zabawy plastyczne, konkursy z nagrodami, czytanie i opowiadanie historyjek. Nie tyle ważny jest jednak poziom opanowania nowych słówek, co zaangażowanie dzieci w procesie przyswajania języka, ich reakcje na polecenia w języku angielskim, udział we wspólnej zabawie.
Na pamiątkę wspólnych zabaw wszystkie przedszkolaki otrzymały płytę z angielskimi piosenkami, a także karty pracy, na których utrwalały swoje wiadomości.