Przedszkole Publiczne nr 59 w Opolu

III Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wesołe Nutki”

Dnia 23.03.2012r. w Domu Kultury w Kluczborku odbył się III Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wesołe nutki”. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli województwa opolskiego. Nasze przedszkole reprezentowały, przygotowane przez nauczycielkę p. Beatę Zamelek, solistki: Kasia, Natalka i Lenka.
Młodzi wykonawcy, bez cienia tremy, prezentowali swoje piosenki o rozmaitej tematyce i zróżnicowanym charakterze. Ilustrowali słowa ruchem, a także prezentowali swoje umiejętności aktorskie. Znakomicie poruszali się po „muzycznych ścieżkach” ukazując wokalny „profesjonalizm” oraz wysoki stopień umuzykalnienia. W zgodnej opinii jurorów umiejętności wokalne dzieci w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie.
Nasze solistki znów osiągnęły sukces! Już po raz trzeci zdobyliśmy na festiwalu czołowe miejsca. Natalia Wilczek w kategorii dzieci 3-5 letnich, z piosenką „Świat się zieleni”, zajęła I miejsce. Z kolei Lena Uryga w tej samej kategorii, z piosenką „Chcemy być zdrowi”, zajęła III miejsce. W grupie dzieci 6-7 letnich wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne Katarzyna Worożańska, której występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Ogromnie szczęśliwi i dumni z osiągniętego sukcesu wróciliśmy do przedszkola. Był to dla nas dzień pełen radości, uśmiechu ale również wielkich emocji. Dziękuję rodzicom Lenki p. S.T. Uryga oraz tatusiowi Natalki p. A. Wilczek za pomoc w dowiezieniu nas do Kluczborka.