Przedszkole Publiczne nr 59 w Opolu

2004/05 – Moja mama…

wypowiedzi 3-4 latków

Marcin S. – moja mama ma długie czarne włosy i brązowe oczy. Czyta i ogląda różne gazety, na przykład z ubraniami. Bardzo lubi chleb z kiełbasą.

Kasia P. – mama najbardziej lubi jeść śledziki. Nie lubi jak ktoś krzyczy. Jest uśmiechnięta i wesoła. Cieszy się, gdy nazbieram jej kwiatki. Myje naczynia, podłogę i gotuje, a jak ma czas to się bawi ze mną i Mirką. Chciałabym życzyć mojej mamusi żeby była zdrowa.

Filip P. – Lubi kwiatki: stokrotki i róże. Lubi też gotować, piec ciasto i jeździć na rowerze. Umie zrobić tort. Jak jestem chory, to robi syrop z cebuli i daje tam bardzo dużo cukru. Ładnie wygląda w różowej sukience.

Dominika P. – Mama bawi się z nami w ,,Nemo”, ,,Krecika” i ,,we flagi”. Pisze często na kartkach i na komputerze. Lubi zupę z pomidorem i śledzie, lubi czekoladki z wódką. Życzę jej zdrowia, ale ona przecież jest zdrowa. Życzę jej dużo czekoladek i cukierków.

Amelka K. – Mama bardzo lubi kwiaty: tulipany, stokrotki, róże. Uczy się niemieckiego. Ogląda różne książki o warzywach i ciastach. Huśta mnie na mojej huśtawce. Życzę jej zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń i żeby się szybko urodził dzidziuś.

Miłosz W. – Mama robi sernik dla nas i robi ciasto orzechowe, i ciasto na pierożki i pierniczki: puchatki, baloniki, grzybki, motylki. Jak tato nie chce, to mama się ze mną bawi samochodami, albo gra ze mną w szachy. Sprawdza, czy mamy z Michałem czyste rece i zęby. Wieczorem tato czyta mi bajkę, a potem mama się ze mną kładzie i czeka aż zasnę. Życzę mamie, żeby się nie gniewała na mnie, na tatę i na Michałka.

Asia H. – Mama sprząta, robi zakupy i bigos. Włącza mi bajki, na przykład ,,Królewnę Śnieżkę”, ogląda ,,M jak miłość”. Życzę jej, żeby była zdrowa, miała pracę, żeby mi robiła pyszne rzeczy do jedzenia.

Adaś Z. – Mama zarabia pieniążki w fabryce kranów ,,Kludi”. Chodzi na zakupy, kupuje jakieś pomidory, herbatę miętową, kawę ,,Inkę”. Raz to mi kupiła muchę, jak idę gdzieś na urodziny to ją zakładam. Mama bawi się ze mną w puzzle, gry, czasem bawimy się samochodami. Mama lubi zakładać dresy, takie bordowe czasem ma. Życzę jej żeby była duża, żeby trochę urosła bo trochę jest za mała i żeby się ze mną bawiła.

Filip S. – Mama w pracy pisze na komputerze. W domu gotuje, piecze ciasto owocowe. Jak śpię to robi mi mleko. Kupuje mi cukierki i soczki. Razem bawimy się klockami, chodzimy na grzyby, kupujemy truskawki.

Ania S. – Pracuje w szkole, sprawdza zeszyty, sprawdziany. Lubi chodzić po górach, jeść grzybki i pizzę. Nie lubi tłustej kiełbasy. Na jej święto zrobię jej laurkę.

Michał R. – Mama lubi zupy ogórkowe. Jest w domu, myje talerze i potem ją bolą ręce. Jest grzeczna.

Malwinka S. – Moja mama jest taka …różowa. Jest grzeczna, dobra i lubi kotleciki.

Madzia G. – Mama chodzi do pracy i strzyże, czesze i myje paniom włosy. Mnie w domu też czesze. Robi kluski, naleśniki, placki. Lubi gotować i czytać książki. Zbieram dla niej kwiatki, życzę jej żeby była zdrowa.

Kuba W. – Mama chodzi do ogrodu i wyrywa chwasty. Ogród to jej najukochańsze dziecko. Życzę jej najładniejszego kwiatka.

Karolinka Sz. – Mama czyta mi bajki, robi mi obiad, kolację. Ma jasne kręcone włosy i niebieskie oczy. Kocham ją, bo kupuje mi słodycze. Chciałabym jej dać perfumy.

Ola K. – Mama chodzi do pracy, uczy dzieci. Pięknie gra na skrzypcach. Razem jeździmy samochodem na wycieczki do ZOO. Kupiłabym mamie torebkę.

Szymon K. – Moja mama jest dobra, kupuje mi kolorowanki i bajki. Przyjechała już ze szpitala i niedługo urodzi dzidziusia. Zrobiłbym dla niej słoneczko, takie moje powycinane.