Spotkanie z dentystą

W czwartek  28  listopada  nasze przedszkole odwiedziła pani stomatolog Monika Wocko.  Pani doktor tłumaczyła dzieciom,  jak  ważna  jest  higiena  jamy  ustnej,  do  czego  doprowadza  jej  brak  i  w  jaki  sposób  można  pomóc  chorym  ząbkom. Za  pomocą  dużej  szczotki   i  modelu  szczęki  przedszkolaki  dowiedziały  się,  jak  poprawnie szczotkować zęby. Dzieci bardzo chętnie zadawały dociekliwe pytania i odpowiadały trafnie na pytania pani doktor. Chętne dzieci miały okazję pochwalić się swoimi ząbkami. Na koniec dzieci podziękowały Pani za wspólne spotkanie. Pani stomatolog  zachęcała  jednocześnie  dzieci do wizyt  w  gabinecie stomatologicznym, pomagając  im  tym  samym  w przełamaniu  lęku przed  kontaktem  z dentystą.