„Tydzień muzyki”

W pierwszych dniach lipca w przedszkolu odbył się „Tydzień muzyki”. Dlatego zaprosiliśmy do nas nasze absolwentki, które uczyły się w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu – Darię Jurek, Angelikę Macioszek i Malwinę Stasiak. Przedszkolaki przeniosły się do „krainy dźwięków”, aby wspólnie bawić się muzyką. Saksofon, flet czy skrzypce to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie brały udział w zabawach rytmiczno-ruchowych. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Każdy miał możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Dodatkowo, z przedmiotów takich jak kapsle oraz plastikowe pojemniki, wykonaliśmy grzechotki i kastaniety. „Tydzień muzyki” zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali z nutką.

d

g