Wesołe Nutki w Filharmonii Opolskiej

Po finale „Śląskiego Śpiewania” dzieci z Publicznego Przedszkola nr 59 wystąpiły w Filharmonii Opolskiej

W sobotę 16 grudnia 2017 roku, zespół „Wesołe Nutki” z Publicznego Przedszkola nr 59 wystąpił w Filharmonii Opolskiej. Występ był częścią koncertu galowego „W tonacji Śląska”, podczas którego zaprezentowali się finaliści 24. edycji konkursu „Śląskie Śpiewanie”.

Zespół „Wesołe Nutki” tworzą uzdolnione muzycznie dzieci 5- i 6-letnie. Do występów przygotowują je Kornelia Macioszek – nauczyciel i dyrektor przedszkola oraz Andrzej Krawczyk – muzyk i akompaniator. Sukcesy zespołu „Wesołe Nutki” są wynikiem konsekwentnej i systematycznej pracy uzdolnionych dzieci, nauczycieli, którzy przygotowują je do występów, a także zaangażowania rodziców i przyjaciół przedszkola. „Wesołe Nutki” prezentują swoje umiejętności m.in. podczas festynów środowiskowych, lokalnych uroczystości oraz biorą udział w licznych konkursach.

Jednym z sukcesów zespołu był udział w Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”, organizowanym każdego roku przez Związek Górnośląski oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Eliminacje do 24. edycji tego konkursu odbywały się w maju br. w dziewięciu placówkach kultury, współorganizujących przesłuchania, m.in. w Łubniańskim Ośrodku Kultury. Właśnie tam na scenie pojawił się zespół wokalny „Wesołe Nutki” z Przedszkola Publicznego nr 59 w Opolu i został zakwalifikowany do udziału w przeglądzie finałowym. Zespół uczestniczył w finale „Śląskiego Śpiewania”, który miał miejsce 9 czerwca 2017 r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie, jako jedyny zespół przedszkolny reprezentujący w konkursie województwo opolskie.

DSC06528 (2)

DSC06543 (2)