Przedszkole Publiczne nr 59 w Opolu

Zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu

W lipcu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor Kornelia  Macioszek powitaniem dzieci oraz rodziców.Dzieci wraz ze swymi rodzicami uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez panią Tereskę. W obecności rodziców dzieci miały możliwość poznać środowisko przedszkolne, zdobyć nowe doświadczenia społeczne, oswoić się z nowym miejscem i panującymi w nim zasadami. Dzieci były zachęcane do wspólnych zabaw z rówieśnikami. Wizyta w przedszkolu z pewnością ułatwi przyszłym, wychowankom wkroczenie w przedszkolny świat. Zajęcia te mają na celu zniwelowanie stresu u dziecka jakim jest rozłąka z rodzicami, dają poczucie bezpieczeństwa, ułatwiają porozumiewanie się w nowej grupie, a rodzicom dają pewność wyboru opieki nad swoimi pociechami. DSC06167
DSC06166

DSC06165

DSC06164

 

DSC06163

DSC06162

DSC06161

DSC06159

DSC06158