„Bezpieczne wakacje” – pogadanka edukacyjna z policjantem

Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszym przedszkolu 21.06 odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Ostrzegł przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje. Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.