Dzień Rodziny

Dnia 30 maja 2015 roku w przedszkolu odbył się „Dzień Rodziny”. Jest to uroczystość, podczas której przedszkolaki i ich rodzice razem świętują Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Na imprezę przyszły także przyszłe przedszkolaki, oczywiście ze swoimi rodzicami. Każdy uczestnik „Dnia Rodziny” otrzymał prezent. W programie znalazło się wiele atrakcji, a największymi z nich były występy dla mam i tatusiów, spotkanie ze strażakami oraz ogłoszenie wyników konkursu „Taniec to też ruch”. W przedszkolnym ogrodzie można było zjeść smaczne ciasta i pyszny żurek.
Na jedno popołudnie plac zabaw zamienił się w piękną, czarodziejską krainę, w której królowała wspólna zabawa. Wybraliśmy się w podróż do Ćwierćlandu – niezwykłej krainy podzielonej na cztery kraje. Cechą charakterystyczną owych krajów było to, że w każdym z nich dominowała inna barwa. W Ćwierćlandzie uczestnicy zabawy wykazali się dużą umiejętnością efektywnej współpracy podczas wykonywania zadań, jakimi były: ozdabianie państw i jego mieszkańców określonym kolorem (czerwonym, żółtym, niebieskim lub zielonym), wykonywanie godła-symbolu danej krainy, robienie korali, układanie menu i przygotowanie pokazu mody. Przy piosence „Bo nasze przedszkole, to jedna rodzinka” nastąpiła pełna integracja kolorów, co było dowodem na to, że dzieci na całym świecie tak samo się bawią i śmieją.
Wszystkim uczestnikom „Dnia Rodziny” składamy podziękowania za aktywny udział we wspólnej zabawie, a mamom szczególnie dziękujemy za upieczenie ciast.