Miesiąc czerwiec w grupie Smerfy

Dzieci w miesiącu czerwcu poznawały tematykę:

1. Niby tacy sami, a jednak inni
  2. Wakacyjne podróże
  3. Pożegniania nadszedł czas
  4. Zabwaki ekologiczneW zakresie rozwijania mowy i myślenia dzieci słuchały wierszy i opowiadań. Utrwalały poznane litery, czytały wyrazy i krótkie zdania. rozwiązywały zagadki i rebusy. Wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne, szlaczki i wzorki litero podobne.

Z edukacji matematycznej dzieci utrwalały poznane cyfry, dodawały, odejmowały na cyfrach i konkretach. Doskonaliły umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.Podczas zajęć przyrodniczych poznawały miejsca takie jak góry, morze czyli miejsca wakacyjne. Rozmawiały na temat planów wakacyjnych, o przebytych podróżach i marzeniach wakacyjnych. Podczas zajęć plastycznych korzystały z różnych materiałów ( rysowały, kolorowały, wyklejały plasteliną, kolorywym papierem, wydzierały, wycinały…).