Podsumowanie listopada w grupie Muchomorków

W listopadzie 3,4 latki zapoznały się z następującymi tematami kompleksowymi:

I . „Mój dom , moja ojczyzna” – dzieci zapoznały się z znaczeniem słów „dom” „ojczyzna”. Grupa wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Hymn odśpiewaliśmy 11. listopada. Dzieci wykonywały kotyliony.

II. „Mój dom i jego pomieszczenia. Moja rodzina” – dzieci rozmawiały na temat członków rodziny. Odbywały się pogadanki na temat różnorodnych domów jako budynku i jego pomieszczeń.

III. Moja prawa i obowiązki – W tym tygodniu dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami. Zwieńczeniem tego tygodnia był obchodzony Ogólnoświatowy Dzień Prawa Dziecka.

IV. Moje zdrowie i bezpieczeństwo. Dzieci zapoznały się z zagadnieniem związanym z bezpieczeństwem i zdrowiem. Dowiedziały się co robić, aby być zdrowym i jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Z treści matematycznych dzieci doskonaliły liczenie do trzech, układały zabawki względem siebie. Stosowały słowa: na, przed, za, w oraz szeregowały zabawki według wielkości – mały, większy, największy, przed siebie, za siebie, w bok – ćwiczenia i zabawy w prawidłowym określaniu kierunków. Dzieci ćwiczyły motorykę małą, poprzez malowanie po śladzie. Poznały rożne techniki plastyczne: wycinanie elementów z kolorowego papieru i przyklejanie na kartce, akwarium pełne rybek – wykonanie pracy z wykorzystaniem plasteliny, wykonały misia z różnych materiałów.

Dzieci bardzo chętnie tańczyły, uczestniczyły w zabawach ruchowych i rytmicznych. W tym miesiącu poznały instrumenty muzyczne: grzechotkę, oraz bębenek.

Codziennie ćwiczyły gimnastykę poranną, codziennie wychodziły na plac zabaw bawiąc się w zabawy dowolne.

IMG-20211123-WA0006

IMG-20211109-WA0002